Кожна людина бажає дивитися телеканали в ідеальній якості, чого не може забезпечити застаріле аналогове мовлення. Йому на зміну прийшли цифрові технології, що відкрили перед користувачами практично безмежні можливості. Для отримання такої послуги досить придбати для телевізора спеціальний пристрій, що приймає і розшифровує сигнали каналів.
У статті ви дізнаєтеся, як вибрати цифрові тв тюнери для телевізорів, на які параметри звертати увагу і яким моделям варто віддати перевагу.
Приставка або ТВ-ресивер?
Тюнер, приставка, телевізійна приставка – це взаємозамінні назви одного пристрою. Усередині апарату знаходиться декодер, який приймає цифровий сигнал, обробляючи його в форматі стиснення MPEG-4. Далі інформація розкладається окремо на звук і зображення, вступаючи на екран телевізора за допомогою спеціальних роз’ємів.
Абревіатура «DVB T2» (Digital Video Broadcasting – Second Generation Terrestrial) інформує про різновиди сигналу. В даному випадку, це тип ефірного телебачення європейського стандарту. DVB T2 – не єдиний формат мовлення, однак він вважається найпоширенішим.
Переваги приставок для телевізора DVB-T2
Ресивери цифрового телебачення здатні не тільки приймати і передавати на екран телевізора сигнал. Вони мають ряд переваг:
- Дуже прості у використанні.
- Легко підключаються до телевізора.
- При передачі сигналу усувають перешкоди.
- Покращують якість і чіткість мовлення.
- Роблять звук чистим і насиченим.
Дуже частим питанням є – «який тюнер Т2 купити бабусі і дідусю в село?». Щоб не прогадати в цьому питанні, давайте розберемося, які критерії вибору тюнера Т2 для пенсіонерів:
- він повинен бути бюджетним;
- простим в експлуатації;
- зі збільшеним шрифтом в меню;
- зі збільшеними кнопками на пульті дистанційного керування;
- щоб кнопки управління тюнером Т2 були на його корпусі.
Переходимо на “цифру”. Недорогі приставки DVB T2: яку вибрати
DVB T2 приставка відкриває ряд додаткових можливостей:
- Телегід (вибір каналів за жанром або рейтингом).
- Відтворення субтитрів на декількох мовах.
- Телетекст.
- Доступ в Інтернет.
- Пауза і перемотування під час перегляду каналу.
- Smart-TV на звичайних телевізорах (створення власної програми з серіалів, фільмів за допомогою популярних ресурсів; доступ до соціальних мереж; спілкування по Skype; власне сховище фото і відео).
- Кожна конкретна модель має власний функціонал.
Особливості приставок різних цінових категорій
Як показує практика користування, приставки можна умовно поділити на кілька груп залежно від ціни. В такому випадку функціонал може значно відрізнятися:
- Бюджетні моделі. Використовувати їх рекомендується тільки при періодичному перегляді телевізора. Наприклад, бюджетний ресивер можна встановити на дачі. Зазвичай такі приставки не володіють додатковим функціоналом, але цілком справляються з усіма основними функціями. Комплектуються стандартними роз’ємами.
- Економ клас. Виробники моделей цієї цінової категорії зазвичай постачають їх картоприймачем, який, при необхідності, дозволить розширити перелік каналів. Також за допомогою приставок економ-класу можна записувати документи різних форматів на зовнішній накопичувач.
- Середня цінова категорія. Як правило, пристрої можуть приймати і обробляти кілька видів сигналів. Вони забезпечують чудову картинку і звук. Ідеально підходять для щоденного використання. Володіють багатьма додатковими можливостями, які ми перерахували вище.
- Преміум клас. Ресивери цієї групи об’єднують в собі всі функціональні можливості сучасних пристроїв. Такі моделі служать в якості повноцінного медіацентру: виводять картинку і звук на екран не тільки джерела ТВ-сигналу, але також з різних джерел (флешок, карт пам’яті) і безпосередньо з інтернету. У моделі преміум-класу встановлюються браузери, що дозволяє серфить в інтернеті, як за звичайним ПК. Наявність операційної системи дає можливість покращувати функціонал приставки.
Якщо вам не потрібен весь пропонований функціонал, то варто зупинитися на дешевих моделях. Оскільки порівнювати дешеві і дорогі пристрої не має сенсу, рейтинг ресиверів DVB-T2 складається для кожної групи окремо.
Як підібрати кращу модель: дивимося на технічні характеристики
Точно відповісти на питання, як вибрати хорошу модель і яка краще неможливо. Все залежить від фінансових можливостей і очікувань майбутнього користувача. Однак при виборі варто придивитися до головних критеріїв, а саме:
- Підтримувані методи кодування інформації. Сьогодні найпопулярнішим методом кодування вважається MPEG, який «еволюціонував» до MPEG-4. Він дозволяє стискати і передавати відео- та аудіо дані, 3D-контент, інформацію з низькою швидкістю передачі.
- Дозвіл екрану телевізора. Застарілі моделі телевізорів здатні підтримувати тільки телевізійний мовний стандарт типу SDTV. У свою чергу, ресивери підтримують формат HD і вище. Таким чином, власникам старих телевізорів купувати цифрову приставку абсолютно безглуздо – якість картинки все одно не буде краще.
- Додаткові роз’єми. Бюджетні моделі оснащені стандартними роз’ємами типу SCART або RCA. Але якщо мета покупки ресивера – це перегляд телеканалів у високій якості, то потрібно придивитися до моделей, які обладнані HDMI.
- Формати відображення даних. Тим, хто планує використовувати ресівер не тільки для перегляду каналів, а й відтворення власних аудіо і відеофайлів, варто звернути увагу на цей критерій. Наприклад, чи може тюнер програвати музику в форматі ААС.
- Наявність додаткових кнопок управління на панелі приставки. Незважаючи на те, що моделі комплектуються пультами дистанційного керування, наявність кнопок на самій коробці – великий плюс. Наприклад, якщо пульт вийде з ладу або в ньому несподівано сяде батарейка.
- Наявність картоприймача. Сьогодні більше 30 каналів здійснюють мовлення в цифровому форматі абсолютно безкоштовно. Але якщо користувачеві мало такої кількості, варто придивитися до моделей, в яких вже встановлено блок для прийому додаткових каналів.